64 Yıl Sonra Hayaline Kavuştu

0

64 Yıl Sonra Hayaline Kavuştu

Askerlik yaptığı 2 yıl boyunca bando takımında görev yapan ve daha sonra imkansızlıklar nedeniyle alamadığı. Klarnetten uzak kalan 84 yaşındaki Mustafa Turgutoğlu’nun hayali 64 yıl sonra gerçekleştirildi.

BİLECİK BELEDİYESİNDEN KÜLTÜR VE SANATA BÜYÜK KATKI

Bilecik Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ekim ayından bu yana. 550 öğrencinin eğitim aldığı Sanat Akademisi açılışında müzik sevgisi, 17 yaşındaki  Emre Daşdelen ile 84 yaşındaki Mustafa Turgutoğlu’nu buluşturdu.

Gitar, bağlama, keman, klarnet, perküsyon, bateri, piyano, yan flüt, halk oyunları, modern danslar, Türk Halk Müziği korusu, Sanat Müziği korosu, çocuk korosu, resim ve heykel alanlarında eğitimlerin verildiği Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi 15 Ekim’den bu yana müzikseverlere hizmet veriyor.

Dünyaca ünlü Klarnet Sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin katıldığı Sanat Akademisi açılışında Bilecik’in Söğüt ilçesinde yaşayan ve alzheimer hastası eşine duyduğu aşkla haber ile belgesellere konu olan Mustafa Turgutoğlu’na, askerdeyken çalmayı öğrendiği ancak daha sonra imkansızlıklar nedeniyle satın alamadığı klarnet hediye edilirken, 12 yaşındaki klarnet kursu öğrencisi Emre Daşdelen ile 84 yaşındaki Mustafa Turgutoğlu’nun müzik sevgisi buluştu.

BAŞKAN ŞAHİN 84 YAŞINDAKİ TURGUTLUOĞLU’NA KLARNET HEDİYE ETTİ

Birçok müzik dalında uzman eğitmenler eşliğinde eğitimlerin alındığı Sanat Akademisi açılışında Belediye Başkanı Semih Şahin, 1956’da yaptığı askerlik sırasında 2 yıl bando takımında görev yapan ve daha sonra imkansızlıklar nedeniyle alamadığı klarnetten uzak kalan 84 yaşındaki Mustafa Turgutoğlu’na klarnet hediye etti.

Mustafa Turgutoğlu hediye karşısında duygulanırken, kendisine klarnet hediye Başkan Şahin ve Sanatçı Hüsnü Şenlendirici’ye teşekkür etti.

Mustafa Turgutoğlu müziği çok sevdiğini ve hediye edilen klarneti ömrünün son anlarına kadar saklayacağını belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz