AK PARTİLİ SANDIKLARIN BAŞPEHLİVANLARI ERZURUM DA…

0

AK PARTİLİ SANDIKLARIN BAŞPEHLİVANLARI ERZURUM DA…

Türkiye’de yerel yönetimlerde belediye başkanları 17 Kasım 1963’ten bugüne 12 dönemdir halkoyu ile seçiliyor.

Siyasal Konjonktür yerel seçimlerde 1 dönemlik zaferi getirse de 3 dönem ve üzeri yerel seçimlerde sandıktan çıkabilmek başarılı bir lider ve denge adamı olmayı gerektiriyor.

Tamda bu nedenle Kırkpınar Yağlı güreşlerinde 3 kez aralıksız başpehlivanlığı alanların Altın Kemer’i kazanması misali. Belediye başkanlığı yarışında 3 dönem aralıksız seçim kazananlar yerel yönetimlerde “Sandıkların Başpehlivanları” olarak anılmayı hak ediyor.

5 dönem Kayseri Büyükşehir başkanlığı yapan AK Parti yerel yönetimler başkanı. Mehmet Özhaseki ve Başkan yardımcıları kelimenin tam anlamıyla yerel yönetimlerde “Sandıkların Başpehlivanları” heyeti.

Türkiye’de Siyasi partilerin yerel yönetimler başkanlığı kadrosunda en fazla “Sandıkların Başpehlivanları” bulunan parti AK Parti.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı 31 Mart seçimleri sonrası. Türkiye genelinde kazanılan belediyelerde geleceğin ortak akılla inşasına katkı koymak gayesiyle bölgesel toplantılar silsilesinin ilkini Erzurum’da başlattı.

Yeni seçilen belediye başkanlarına, bilgi ve deneyimlerini aktarmak için. Erzurum’a gelen yerel yönetimler başkan yardımcıları, nam-ı diğer AK Partinin yerel yönetimlerde Sandıkların başpehlivanları heyetinde:

3 dönem aralıksız Bilecik belediye başkanı seçilen ilk ve tek isim olan Selim Yağcı, 3 dönem Konya Büyükşehir Başkanlığı yapan Tahir Akyürek, Samsun’un efsane Büyükşehir başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Fatih ilçesine 3 dönemde tarihi kimliğini yeniden kazandıran Mustafa Demir, Malatya Büyükşehir Belediyesinin kurucu başkanı Ahmet Çakır gibi Türk belediyecilik tarihine mührünü vurmuş isimler yer alıyor.

Milli mücadelenin kilometre taşlarından Erzurum kongresinin 100. yılında bu toplantıların ilkinin Erzurum’dan başlamış olması verdiği mesajlar anlamında “insanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesinin ebediyen bu topraklarda hüküm sürmesi adına önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz