AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

0

AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Bilecik’te Amatör Spor Haftası, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Bilecik Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndaki etkinliklere Vali Bilal Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Nusret Tosun çok sayıda sporcu katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günü anlam ve önemini belirten konuşma yapan Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, “Spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar. Spor kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir.’’ Dedi.

Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun ise; ülke genelinde olduğu gibi bizlerde Amatör Spor Haftası kutlaması heyecanı içerisinde olduklarını anlatarak, “Burada amaç; 7’den 77’ye her yaştan vatandaşımızı spora yönlendirmek, spora teşvik etmek ve spor kültürü oluşturmak. Bizler spor ve sporcunun gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Spor Bakanlığımız bu konuda oldukça hassas. Spor faaliyetlerinin gelişmesi, sporcu ve başarı sayısının artması için var gücümüzle çalışıyoruz. İlimizde çok sayıda branşta milli seviyeye ulaşmış sporcularımız var. Gayretimiz milli sporcu sayısını arttırmak. Unutulmamalıdır ki; milli ve profesyonel sporcunun temeli amatör spordur. Amatörlerin başarısı, o ilin ulusal düzeydeki başarı çıtasının yukarıya çıkması demektir.’’ İfadelerini kullandı.

Vali Bilal Şentürk ise sporun 7’den 77’ ye her yaşta her toplumsal kesimden herkesin yapabileceği bir uğraş olduğunu anlatarak

Vali Bilal Şentürk ise sporun 7’den 77’ ye her yaşta her toplumsal kesimden herkesin yapabileceği bir uğraş olduğunu anlatarak, “Annelerimize babalarımıza yaptıracağız en basit şey yürümek, yürüyeceğiz. Bilecik gibi doğa güzellikleri ziyadesi ile olan yeşillikler içerisinde 35 tane göleti olan bir yerde hiçbir şey yapamayan yürür, 3-5 kilometre yürür. İnşallah bu hafta vesilesiyle bu hafta bir farkındalık oluşturma amacıyla konuşuyoruz. Bilecik’te topyekun spor yapacağız” dedi.

Etkinlikler, konuşmaların ardından folklor ve spor gösterilerinin yapılması ve genelinde yapılan yarışmalarda derece giden sporculara ödüllere verilmesi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz