BAKIN BİLECİK İLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ?

Bakın Bilecik ile ilgili neler söyledi. Kendi adına açmış olduğu video paylaşım platformu üzerindeki kanalında. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tıbbi Laboratuvar okuduğunu dile getiren. Deniz Bogatu youtube kullanıcı adlı öğrenci Bilecik’te okumak isteyen öğrencilerle düşüncelerini paylaştı.

Kendi adına açmış olduğu video paylaşım platformu üzerindeki kanalında. Bilecik’e gelmek isteyen öğrencilerle düşüncelerini paylaştı. İnternet üzerinde Bilecik yurdu ve şehir ile alakalı pek bir şey olmadığını ifade eden Deniz Bogatu, ‘’Bilecik küçük bir şehir ve gezmek için yaşamak için üniversite hayatını gerçekten yaşamak isteyenler için tavsiyem; Bilecik’e gelmesinler.’’ dedi.

Videosunun devamında ‘Neden’ soruna cevap veren Bogatu şöyle devam etti:

Çünkü Bilecik küçük bir şehir. Bilecik’te yapılacak pek bir şey yok. Kafelerde oturmak, piknik yapmak vs. dışında ama Bilecik’e Eskişehir 1 saat 15 dakika uzaklıkta, Eskişehir eğlence mekanları oldukça fazla. İstanbul YHT ile 2-3 saat Ankara yine öyle YHT ile 2-3 saat. Kütahya yakın Sakarya yakın yani gezmek isteyene aslında bahane yok. Bilecik’ten kalkıp istediği yere gidebilir.

Bilecik’e okumak isteyenler gelsin

Bilecik’te okumak isteyenlere aklında soru işareti olanlara tavsiyem gerçekten gelsinler. Ben çok seviyorum. Geldiğim şehirde küçük ama burası daha küçük. Küçük olması benim için çok güzel bir şey ben büyük şehir istemiyorum yani yaşayamazdım herhalde. İstanbul’a kaç kere gittim mesela orada kaldım defalarca, haftalarca kaldım. Gezilecek bir şehir ama yaşanır mı bilmiyorum çok hızlı bir şehir. Bilecik öyle değil. Bilecik merkeze çok rahat bir şekilde gidebiliyorsun. Üniversiteye çok rahat gidebiliyorsun. Ulaşımı gerçekten rahat. Yol parası burada öğrenciye 2 ₺.

Halime Hatun Kız Öğrenci Yurdunda kalıyorum demiştim . Bilecik’te 2 tane KYK yurdu var. Biri okulun içinde diğeri de merkezde Bahçelievler Mahallesinde oluyor. Benim kaldığım yurt gerçekten çok güzel özel gibi. 4 kişilik odalarımız tuvalet banyoyu sadece 4 kişi kullanıyor onun dışında kimse kullanmıyor. Her düzenli temizlik yapılıyor. Her katın görevlisi var.
Diğer KYK yurdunu önermiyorlar. Ben orada yaşamadım ama orada yaşayan dilekçe verip bu yurda geçen arkadaşlarım var. Diğer yurt koğuşa benziyormuş ben görmedim. Fotoğrafta gördüm de görmedim yaşamıyorum ön yargıyla yaklaşmanızı istemem ama bu yurda kıyasla kötü. Ama bu yurt çok güzel. Diğer yurt çıkarsa size kesinlikle dilekçe verip geçebiliyorsunuz. Genelde yer oluyor.

Üniversitesi gerçekten güzel. Küçük bir üniversite ama büyük size yaramaz, hangi bölümde, hangi fakültede iseniz orada takılıyorsunuz zaten. Yani üniversitenin büyük olması sizin gezip tozmanız için bir avantaj değil. Zaten minibüsler üniversitenin içine giriyor. Otobüs yok küçük minibüsler var. Zaten sizi bölümünüzün önüne bırakıyor. Bölümün önüne gitmeyen minibüs yok. Odamı gezdirmeyi düşünüyordum size oda turu yaptıracaktım yurdu tanıtacaktım ama malum final haftasındayız ve odalar dağınık ve kızlar müsait değiller. O yüzden bir daha ki sefer oda turu yapacağım.

Aklında soru işareti kalan Bilecik’i merak edenler benim aklıma gelmeyip söyleyemediğim şeyleri yorum olarak yazabilirler.

Yardımcı olabilirim. Unuttuğum şeyler olabilir. Ailemden uzağım. İnsan özlüyor ama yapabilecek bir şey yok. Bu kadar uzağı neden tercih ettim bende bilmiyorum ama bu da bir tecrübe oldu. Ailemden bu kadar uzak kalmayabilirdim. Alışmış gibiyim ama memlekete gidip buraya geldikten sonra yine aynı duyguları yaşıyorum.

Bilecik’e gelin arkadaşlar. Bilecik güzel gerçekten güzel. Bana başka bir şehir deseler yine Bilecik’i seçerim. 2 yıldır buradayım 2 yıldır bana hiçbir insandan hiçbir zarar gelmedi. Geziyorum, tozuyorum, kafelere de gidiyorum. Kütüphanesine gidiyorum. Yani burada yapılabilecek tüm aktiviteleri yaptım sayılır. Bana hiçbir zararı dokunan insan olmadı. Ben mi çok şanslıyım yoksa insanları mı iyi bilmiyorum ama bence insanları iyi. Esnafları iyi insanlar.

Bilecik’e gelmek istiyorsanız düşünmeden gelebileceğiniz bir şehir. Gezmek tozmak eğlencede gözünüz yoksa. Üniversite hayatı sosyal medyada gösterildiği gibi değil. Daha büyük

şehirlerde okuyan arkadaşlarım var. Ya okumayacaksın eğleneceksin ya da okuyacaksın. İkisi bir arada biraz zor gidiyor.

Deniz Bogatu adlı kullanıcı video paylaşım platformu üzerindeki kanalında gayet temiz duygularla yayınladığı videosunda bu düşüncelerine yer verdi.

Bilecik ile ilgili olarak çoğu zaman hatta özellikle kargo gönderimlerinde yaşanan veya biri size sorduğunda ‘Hangi şehir?’ diye ‘Bilecik’ cevabı verdiğinizde devamında ‘Hangi Bilecik?’ sorusunun sorulmadığı dönemleri yaşayabilmek ve bir kez daha Bilecik’i duymayanlarda duyurabilmek adına yapılan her çalışmada herkesin desteği olmalı.

Türkiye’nin 81 ilinden bir tanesidir Bilecik. Bazen karıştırıldığı Birecik ise Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Şanlıurfanın bir ilçesidir. Bilecik Bursa’ya veya Eskişehir’e bağlı değildir. Ayrıca Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu bölgesi olmak üzere 4 bölgede toprağı bulunan, sakinliği, ulaşım kolaylığı, büyük şehirlere yakılığı ile yaşandığında değeri anlaşılan, büyük şehirlerin boğucu atmosferinden uzak, en büyük yoğunluğu mesai saati bitiminde trafikte yaşayacağınız ve Abbaslık’daki çeşmeden su içtiyseniz bir daha gidemeyeceğiniz, çok karmaşık olmayan güzel bir ildir.

Bilecik bizim de bazen ‘tamam espiridir’ deyip, küçüklüğü ile ilgili şakalara gülüp geçsek de, Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklardır ve Bilecik’i bilmeyen tarihini bilmez. Bilecik, Yunan mezaliminde yakılıp yıkılmıştır. Bilecik çok dert çekmiş, yakıldıktan sonra yeniden inşa edilmiştir. Sadece Bilecik’in değil Türkiye’nin her şehrinin ayrı bir önemi ayrı bir değeri vardır. Bir karış toprak için bu ülkede nice canlar feda edilmiş, kahramanlar can vermiştir yurdu yaşatmak için.

3 YORUMLAR

 1. Arkadaş burda aslında bilecik e sövmüş ama mahsus aslında kötü değil de diye kivirmis tepki almamak adına.. haberde de sanki reklam yapılmış kız için izlenme alsın diye çünkü bu video haric kanalında doğru dürüst izlenme yok.. Konuya gelince bilecik e kimseyi zorla getiren yok beğenmeyen yazmaz yeterli olgunluğa ulaşabilmiş kişiler disco bar eğlence peşinde olmayacağı için büyük kentleri tercih etmez yok biz ergenligimizi tam yaşayamadık diyorsanız gelmeyin zaten üniversitede de yapılacak bi şey yokmuş o zaman sizi Türkiye nin mimari acıdan en büyük kampüse sahip okulundan apartman fakültelerine alalım küçük hanım..Malum okumaya değil şehir üzerinden prim yapmaya gelmişsin. Beğenmeyen yazmasın tercih etmesin bu kadar basit bi kurtulamadık şu üniversiteye gelen küçük elestirmenlerimizden.Hayirdir yani bilecik halkı sizi silah zoruyla mi getirdi iyi puan yapamadım puanı düşüktü diyen var yapsaydın o zaman ne yapalım? Neyse mesaj ulaşmıştır prim malzemesi olarak başka şeyler kullan kızım böyle youtuber olamazsın

 2. Bu genç yaşta şehrimizi bu kadar naif ve intizam icinde aktarabildiği için
  Kendisine minnettarım
  Takdire şayan

  Eğer lütfedip dinlemek isterse
  Bir iki şey eklemek istiyorum.
  Şahsım bileceğin tüm sokaklarında görev yaptım sabahtan aksama kadar
  Geceden sabaha kadar
  10 yıl boyunca 5 .yıldan sonra
  5 yıl ara verip güneydoğu görevimi tamamlayıp tekrar geldim
  5 yıl daha hizmet etmek nasip oldu
  Bazı şeyleri çok güzel ve ıçten anlatmış
  Eklemek istediğim
  Seyh Edabalı mekani cennet olsun
  Biraz yer verilebilirdi
  Çünkü en başta bu güzel şehri kuran ların arasında oda var.
  Üniversiteye gelince bahçesine çıktığınızda soluduğumuz o temiz hava şahsi kanaatim odurki bir İzzet baysalla yarışır
  Eğitim acısında bakılırsa o temiz oksijen öğrenci arkadaşlarımıza
  Müthiş bir motive ve zihin berraklığı verir.
  Nacizane bunları yazma gereği hissettim.
  Yazmaya devam etseydim
  Bilecigin 10 yıl boyunca gezdiğim o tüm mahalle cadde ara sokakların gecenin en tekin vaktinde bile nasil huzurla gezebilwceginizi nereler de soluklanacaginizi hatta trk başınıza sabaha kadar güven icinde kafa dinleyebileceginizi.
  Anlatırım lutfedip dinleyen merak eden olursa
  Emin olun bu küçük denilen şehri Bileceğin cümlelere sığmayan
  Anlamak yaşamak ve değerli kaliteli vakit geçirmek icin kocaman insanı kucaklaya bir yüreği var
  ŞENOL ÇAM
  EMEKLİ POLIS MEMURU
  ….. BEN BILECIGE MEST OLDUGUM ICIN GELDIM YAŞADIM ZORUNLU SARK
  GOREVI IÇIN MOLA VERDIM
  DÖNDÜM TEKRSR BALDIM
  EMEKLI OLDUM
  MEMLEKETIM DAHIL GIDECEK ONCA YER VARKEN
  BURADA KALMAYI VE TANIMAYA ANLAMAYA BU GÜZE L INSANLARLA YADAMAYA DEVSM EDIYORUM
  SAYGI SEVGI VE DUA ILE MUSMUTLU KALIN…09.01..20

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz