BİLECİK İL GENEL BAŞKANINI SEÇTİ

0

31 Mart yerel seçimlerinde seçim bölgelerinden seçilen İl Genel Meclisi üyeleri mazbatalarını aldıktan sonra ilk kez bir araya geldiler. En yaşlı üye olan Alaattin Emral’in başkanlık, en genç üyeler Erdinç Gesge ve Orhan Uğur’un katip üyelik ettiği ve yeni İl Genel Meclisi Başkanının seçildiği toplantıda Ak Parti’den Osman Yılmaz, 2 yıl süreyle seçimlerin ardından ilk toplantısını yaptı.

Toplantıda Ak Parti Osman Yılmaz’ı önerirken, CHP Hüseyin Elmas’ı önerdi. Kapalı zarf ile yapılan oylamada Cumhur İttifakı partileri Ak Parti ve MHP’li üyelerin oyları ile 12 oy alan Osman Yılmaz, İl Genel Meclisinin yeni Başkanı oldu. CHP ile İYİ Parti’nin oylarını alan Hüseyin Elmas ise 9 oyda kaldı.

Öte yandan son bir haftadır kilit parti konumunda olan MHP ile görüşmelerde bulunan CHP ve İYİ Parti kurmayları, MHP Yenipazar İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu’ya 5 yıl süreyle Başkanlık teklif ettikleri, Varolu’nun, partim, davam ve inandığım değerler her şeyden önde gelir diyerek gelen teklifi ret ettiği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz