Bilecik İl Müftüsü Erhun Görevine Başladı

0

Bilecik İl Müftüsü iken yaş haddinden emekliliğe ayrılan Necati AKKUŞ’un yerine, İstanbul Tuzla İlçe Müftüsü iken Cumhurbaşkanlığının 08.04.2020 tarihli ve 2020/115 karar sayılı İl Müftüleri Kararnamesi ile Bilecik İl Müftüsü olarak atanan Ali ERHUN, görevi, İl Müftülüğüne vekâlet eden Bozüyük İlçe Müftüsü Mustafa TOPAL’dan devraldı.

12.05.2020 Salı günü İl Müftülüğü makamında düzenlenen Devir Teslim Törenine, İl Müftüsü Ali ERHUN, İl Müftü Vekili Mustafa TOPAL, Şube Müdürleri ve Personel katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan İl Müftü Vekili Mustafa TOPAL, “ Hocamın kendi ilinde görev yapmasının avantajı var. Şehrini, insanını ve insanının sosyal yapısını tanıyor. Dolayısıyla hizmet umdelerini tespit etme konusunda kendi ilinde görev yapması, avantaj sağlayacaktır. Cenab-ı hak hocamın yar ve yardımcısı olsun. Mahcup eylemesin. dedi.

İl Müftüsü Ali ERHUN ise, “Bu gün yeni göreve başlamanın heyecanı içerisindeyim. Yüce Rabbim, Din-i Mübin-i İslam yolunda kendi ilimizde bizlere görev yapmayı nasip etti. Bu konuda Rabbime hamd ve senalar ediyorum. Memleketimizde görev yapmak ayrı bir şeref ayrı bir sorumluluk. Vekâleti döneminde görevini titizlik ve başarıya sürdüren Mustafa TOPAL hocama tüm Bilecik halkı adına teşekkür ediyorum. Görevimizin hizmet alanıyla ilgili dini hizmetleri en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Rabbim Mahcup etmesin. ” diye konuştu.

İl Müftü Vekili Mustafa TOPAL, Müftü ERHUN’a, sarık ve cübbeyi, düzenlenen törenle giydirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz