Bilecik İlk Defa Kendi Pistinden Hasta Aldı

Bilecik’te Gözünden Yaralanan Çocuk, Ambulans Helikopter İle Sevk Edildi.

Bilecik’te sol gözünden yaralanan 8 yaşındaki çocuk. Tedavi için ambulans helikopter ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada. 8 yaşındaki erkek hastanın düşme sonucu kırılan gözlük camının sol gözüne batması sonucu. Sol gözünde gelişen perforan göz yaralanması nedeniyle, göz doktoru tarafından yapılan muayeneler sonucunda. İleri tedavi amacıyla ambulans helikopter ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildiği bildirildi.

Bilecik Devlet Hastanesinin yeni yerinde hizmet vermeye başlamasının ardından helikopter pisti sorunu da ortadan kalkmış oldu. Bilecik Devlet Hastanesinde daha önce doktor tarafından muayenesi yapılan ve ardından ambulans helikopter ile acil sevk edilmesi gereken hastalar ya Bilecik Edebali Stadyumu yada Bilecik Polis Evinin helikopter iniş sahasından alınıyordu. Böylelikle 8 yaşındaki hasta, yeni yerinde hizmet vermeye devam eden Bilecik Devlet Hastanesinin kendi helikopter pistinden ambulans helikopter ile sevk edilen ilk hasta oldu. Perforan Göz Yaralanması, göz duvarı yani sklera ve korneada, yabancı keskin bir cismin yol açtığı tam kat giriş ve çıkış yaralanmalarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz