İçişleri Bakanlığının yayınladığı 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesinin ardından Bilecik’te Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimlerine devam ediyor.

Bilecik’te şehrin çeşitli noktalarında Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi kapsamında denetimler yapılıyor.

Oldukça yoğun bir tempo içerisinde çalışan emniyet güçleri, hem gün içerisinde toplumda huzur ve güvenin tesis edilmesi için çalışmalarını sürdürürken, hemde gelen ihbarları değerlendirerek ekip araçlarından anonslarla ve yaptıkları çalışmalarla 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı bulunan vatandaşları hem uyarıyor hemde denetliyor.

Bilecik’te Ziraat Bankası önünde de uygulama yapan ekipler, uyarılara karşı bankalara gelen yaşlılara 65 yaş ve üstü olup olmadıkları yönünde kimlik kontrolü yaptı. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarında yine polis ekip araçlarından megafonla zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmaması yönünde vatandaşlara uyarılarda bulunurken, 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanların sokağa çıkması halinde cezai yaptırım uygulanacağını duyurdu.

Bilecik’te tüm sokaklar polis ekipleri tarafından tek tek kontrol edilerek ekip araçlarından anonslarla vatandaşlar uyarılıyor.

Bilecik’te emniyet güçleri zaten yoğun olan çalışma temposu daha da yoğunlaştı.  65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Bilecik Valiliği başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuştu.

Vali, il emniyet müdürü, il jandarma komutanı tarafından belirlenecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ihtiyaç duyulacak sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşturulan 10’un üzerinde Vefa Sosyal Destek Grubu  65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olan vatandaşlarımız tarafından 112, 155, 156’ya telefonla bildirdikleri temel ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Lütfen alınan tedbirlere harfiyen uyalım. Kurallar uyulması için konulur, uyulmazsa problem kaçınılmaz olur. Bir kişi büyük bir kitleyi etkileyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz