Bilecik’te Kuvvetli Yağışın Ardından Dolu Yağdı

Bilecik’te Kuvvetli Yağışın Ardından Dolu Yağdı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün Bilecik’te öğle saatlerinden sonra kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. Beklenen oldu ve Bilecik’te kuvvetli yağışın ardından dolu yağışı görüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün öğlen saatlerinden sonra Eskişehir, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklediğinden sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım , yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarıda bulunmuştu. Bizde haber sitemiz üzerinden Burada yer vermiştik.

Kuvvetli ve gök gürültülü yağış beklendiği gibi Bilecik il merkezinde etkili oldu. Yollar adeta ırmağa dönüşürken, genel itibari ile yüksek tepelerden oluşan Bilecik’te çukurda kalan bölümlerde su birikintileri göletler oluştu. Küçük Sanayi Sitesinde merdivenlerin olduğu alan Niagara Şelalesine döndü. Sanayi içerisindeki çukurda kalan alanlar gölet gibi oldu.

Şeyh Edebali Türbesi yolunda toprak kaymaları ve su baskınları oluştu. Kuvvetli yağışa dışarıda yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Belediye dükkanları olarak bilenen Atatürk Anıtının olduğu bölümdeki alanda su birikintisi oluşmadı. Bilecik Belediyesinin yer altı yağmur suyu hattı başarılı bir sonuç verdi.

Kuvvetli gök gürültülü yağışın ardından dolu yağışı başladı. Fındık büyüklüğünde yağan doluyu vatandaşlar cep telefonları ile görüntüledi.

Yağış sebebiyle herhangi bir su bakını veya hasarın oluşup oluşmadığı henüz bilinmiyor. Bilecik Belediyesine bağlı ekipler su baskını olan noktalarda çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz