BİLECİK’TE OPERASYON ÇOK SAYIDA GÖZALTI

1

Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Bilecik merkezli yapılan operasyonda sahte rapor gerekçesiyle çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce.  Bilecik Merkezli Devletimizin, sürekli hastalığı bulunan ve özürlü insanlara sunduğu İmkânlardan. Hasta olmaksızın, haksız yere yararlanmak isteyen şahısların bulunduğu. Gerçek hastalara ait tetkik sonuçlarının değiştirilmesi suretiyle (isim ve protokol numarası vb. bilgiler) ya da sahte tahlil. Yine özel hastanelerden usulsüzce alınan tahlil ve tetkikler hazırlayarak usulsüz olarak sağlık kurulu raporları alan şahıslar ile bu şahısların usulsüz sağlık kurulu raporu almalarını sağlayan kişilere yönelik “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık- Resmi Belgede Sahtecilik” suçu kapsamında yürütülen soruşturmada 26.11.2019 tarihinde Bilecik Merkezi, Bozüyük ve Pazaryeri ilçeleri ile Eskişehir ve İnegöl /Bursa illerinde gerçekleştirilen ENGEL-11 isimli eş zamanlı operasyonda sahte – usulsüz sağlık kurulu raporu alan ve bunların iş takibini yapan toplam 28 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar hakkında “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık-Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan yasal işlem başlatılmış olup soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

1 Yorum

  1. Helal olsun. Ben kadın başıma kaç senelerdir. Boyun düzleşmesi+3tane fıtık+omurilik kanal daralması gibi omurga bozukluğu sorunlarıyla senelerdir ne ağır işlerde ne ağrılar acılarla çalıştım da böyle şeylere tenezzül etmedim. Bir engelli gencin yerine geçip rahatça o parayı yiyebildilerse Allahından bulsunlar. Hak yiyenin bu Dünya’da yeri yok. Öteki taraf Allah bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz