Bilecik’te Orta Refüjde Ne Yapılıyor

0

Bilecik’te Orta Refüjde Ne Yapılıyor?.

Bilecik Belediyesi vatandaşlar tarafından merak edilen konuya açıklık getirdi.

Çalışmayı Kim Yapıyor?

Bir süredir Bilecik İl Merkezinde Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan orta refüjde yapılan çalışmalar. Vatandaşlar tarafından merak konusu olmuştu. Daha önceki dönemde yapılan refüj düzenlemesinin sökülüp kazılması vatandaşlar tarafından 70 küsür bin nüfuslu ilimizde özellikle. 17.00 den sonra bulvar üzerinde yoğunlaşan trafik çileye dönüştüğü için. Refüj daraltılıp mevzu bahis yolda genişletme çalışması mı yapılacak. Kış günü Atatürk Bulvarı üzerinde orta refüjde neden böylesi bir çalışma yapılmasının gerektiğini merak eden vatandaşların soruları bize de oldukça yoğun bir şekilde sorulan sorulardan bir tanesiydi.

Bilecik Belediyesine de bununla ilgili olarak bir çok soru yöneltilmiş olsa gerek ki. Belediyenin sosyal medya hesabından vatandaşları bilgilendirmek anlamında duyuru niteliğinde bir paylaşımda bulunuldu.

Yayınlanan duyuruda orta refüjde yapılan kazı çalışmalarının Elektrik Dağıtım Firması tarafından yapıldığı, çalışmalar bittikten sonra Bilecik Belediyesi tarafından gerekli düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarının en kısa sürede yapılacağı bildirildi.

Planlaması kış için yapılan bu tür çalışmalar vatandaşlar tarafından tepki topluyor. Vatandaşlar kar ve gece eksilere düşen sıcaklıklar nedeniyle araçların tutunmakta zorlandığı eğimli noktalarda orta refüjde yapılan bu ve benzer çalışmaların trafiği tehlikeye düşürdüğünü, bahar ya da yaz aylarında yapılmasının daha doğru olduğunu yönünde kanaat bildiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz