CUHMUHİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA

0

CUHMUHİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA PARTİNİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96. Yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Halk Parti İl Başkanlığında başlayan kutlama etkinliklerine; Milletvekili Yaşar Tüzün ve eşi Aysel Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, ilçe ve belde başkanları, il ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

Parti binasında gerçekleştirilen programda konuşan İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bilecik ve Türkiye olarak çok güzel bir günü yaşadıklarını belirterek, partinin kuruluş yıl dönümünü tebrik etti.

Merkez ilçe faaliyetleri hakkında bilgi veren Çalışkan, davada emeği geçen bütün partililere teşekkür etti.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Metin Yaşar, ise ‘’Partimizin kuruluşunun 96. Yılı kutlu olsun’’ ifadelerine yer vererek, ‘’Öncelikle Partimizin ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşları ile bu uğurda hayatlarını tamamlayan bütün büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Bizler, büyük bir onur ve gururla aldığımız bu emaneti en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız. Belde, İlçe ve ilimizde her zaman en iyisini bulmak ve halkımıza en iyi hizmeti sunmak için durmadan gayret göstereceğiz’’ ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN: ‘’BUGÜN BİLECİK’İN DÖRTTE ÜÇÜ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN HİZMETİYLE BULUŞTU’’

Milletvekili Yaşar Tüzün, programda yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 96. Yıl dönümünü tebrik etti.

Konuşmasına, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve davada emek verenleri anarak başlayan Milletvekili Yaşar Tüzün, şunları söyledi:

‘’Bugün çok mutluyuz ve gururluyuz. Bilecik ve ülke olarak anlamlı bir günü yaşıyoruz. 96 yıl önce kurulan Cumhuriyet Halk Partimizin birer ferdi olarak şehrimize ve ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu anlamda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını tekrar rahmet ve minnetle anıyorum. Bizler de gerek ilimizde gerek ülkemizde onlardan almış olduğumuz emaneti en iyi şekilde yükseltmenin gayreti içinde olacağız. Bu anlamda bu partide şu ana kadar hizmet eden emek veren bütün büyüklerimizi saygıyla hatırlıyoruz. Bilecik İl Başkanlığı olarak da bizler bu yıl çok daha büyük bir gurur ve sevinci yaşadık. 31 Mart seçimlerinde partimiz hem ilimizde hem ülkemizde büyük bir başarı elde etti. Birçok il ve büyükşehirlerin çoğunu alarak görev başına geldi. Bizler de Bilecik’te bu başarıdan geri kalmadık ve il merkezi ve büyük ilçemiz Bozüyük’te halkımızın teveccühü ile büyük bir başarı elde ettik.’’ Dedi.

MİLLETVEKİLİ TÜZÜN: ‘’CHP OLARAK YERELDEKİ BAŞARIYI GENELE ULAŞTIRMAK HEDEFİMİZ VAR’’

31 Mart seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiklerini hatırlatan Milletvekili Tüzün; ‘’Bizler Bilecik’imizde ve birçok ilimiz ile büyükşehirlerimizde iktidarı elde ettik. Tabi ki bu başarı aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirdi. Belediye Başkanı arkadaşlarımıza bu anlamda büyük bir vazife de düşüyor. Onlar halkımızı güzel hizmetler ile buluşturarak, önümüzdeki genel seçimlerde de iktidar olmayı hedefliyoruz. Yani Cumhuriyet Halk Partisi olarak yereldeki başarıyı genele ulaştırmak hedefimiz var’’ ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN: ‘’PARTİMİZİN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN’’

‘’Daha sonra mikrofonu alan Belediye Başkanı Semih Şahin ise konuşmasına, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümünü bayram olarak değerlendirdiğini belirterek, ‘’Ben bu anlamda hepimizin bayramı kutlu olsun demek istiyorum. İl Başkanımız ve Milletvekilimiz birçok güzel konuya değindi.

‘’Bizler en iyi şekilde çalışarak tekrar iktidara geleceğiz. Ben bu anlamda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güzel çalışmaları ile halkımızın yanında yer alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben kuruluş yıl dönümlerini bayram olarak değerlendirmek istiyorum. Onun için hepinizin bayramı kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere partimizin her bir kademesinde emek veren bütün arkadaşlarımıza da şükranlarımı iletiyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kutlama programına katılan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu da Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, katılanlara teşekkür etti.

Parti binasındaki konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş yıl dönümü için pasta kesildi.

Milletvekili Tüzün, Belediye Başkanı Şahin, İl ve İlçe Başkanları ile beraberindeki partililer, daha sonra Cumhuriyet Meydanına geçerek, Atatürk anıtına çelenk sundu.

Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden programda konuşan İl Başkanı Metin Yaşar, günün anlam ve önemini belirten açıklamayı yaptı.

İL BAŞKANI METİN YAŞAR: ‘’PARTİMİZİN KURULUŞUNU KUTLUYOR GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE DAVA ARKADAŞLARINI MİNNETLE ANIYORUZ’’

Cumhuriyet Meydanındaki konuşmasında partinin kuruluş yıl dönümünü tebrik eden İl Başkanı Metin Yaşar, konuşmasında şunları söyledi:

‘’Bugün partimizin 96. Kuruluş yıldönümü. Bu etkinlik çerçevesinde partimize yeni üye olan arkadaşlarımıza rozetlerini taktık. Partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür plaketlerini sunduk. Her ne kadar partimizin 96. Kuruluş yıl dönümü olsa da biz şunu çok iyi biliyoruz ki bizim köklerimiz daha eskiye dayanıyor. Yani Anadolu Müdafaai Hukuk Cemiyetine dayanıyor. 4 Eylül 1919’da gerçekleşen Sivas kongresi ,bizim ilk kongremiz olarak bilinir. Dolayısıyla bu tarihi baz alırsak, partimizin kuruluşunun 100. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamış oluruz. O kongreyi yapan delegasyon manda ve himaye kabul edilemez. aşasın Bağımsız Türkiye diyerek, imza atmışlar ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşuna giden yolun ilk mihenk taşı Sivas kongresidir.’’ İfadelerini kullandı.

İl Başkanı Metin Yaşar konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşundan günümüze kadar ülkemiz ve milletimiz için gerçekleştirdiği kazanımlar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Daha önceki dönemlerde partinin birçok kademesinde çalışan ve emek verenlerine plaketlerin sunulduğu  kuruluş programı, Atatürk anıtı önünde toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Programda ayrıca 60 yeni üyenin rozetleri, Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve ilçe başkanları tarafından takıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz