DOKUMA KURSU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

0

BİLECİK İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ İLE DOKUMA KURSU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK.

2014-2019 döneminde Osmaneli Belediyesi İşkur ile yaptığı TYP Projeleri ve Sürekli Eğitim Merkezi projeleri ile. İlçemizde parklar, spor tesisleri, Restorasyon, Çevre düzenlemesi, 160.000 Adet ağaç dikimi, Eğitim ve temizlik alanlarında çok verimli çalışmaları gerçekleştirmişti. Ortalama 60-40 arası personelin İşkur projeleri ile istihdamını sağlamış ve belediyecilikte örnek alınacak projeleri gercekleştirmiştik.

Yeni dönemimizde TYP projelerinden henüz yararlanmayan Osmaneli Belediyesi inşallah kısa bir süre içinde tekrar TYP projelerinin İşkurla onaylanarak yürürlüğe girmesini de sağlayacak. Her iki kurumunda birlikte yaptıkları projelerin Türkiye’de en verimli projeler olduğu düşünülürse yakında Osmaneli’de İşkurla yeni projelerin gerçekleştiğini ve çok güzel çalışmaları ortaya çıktığını göreceğiz.

Bugün yeni dönemin ilk İşkur Projesini eğitim alanında Bilecik İşkur Müdürümüz Ayhan Tozan ile Belediye Başkanımız
Münür Şahin Prof Dr Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde imzaladılar. 25 kişinin Dokuma(Lefke Bezi Üretimi) konusunda alacağı eğitim Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezimizde dört ay boyunca devam edecek. Kursiyerlerin aynı zamanda gelir de elde edeceği proje Lefke Bezi Üretimine büyük destek sağlıyacak.Artık ününü yırtdışında da duyurduğumuz Lefke Bezinde Dikiş aşamasına gectik ve bu eğitimlerde İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümünün destekleri ile devam ediyor.

Osmaneli Belediyesi Lefke Bezi üretiminde aldığı 12 ad dokuma tezgahı

Osmaneli Belediyesi Lefke Bezi üretiminde aldığı 12 ad dokuma tezgahı ve 12 ad dikiş makinası, 1 ad tiriko tezgahı ile ve sağladığı hammadde desteği ile İşkur Projeleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümünün destekleri, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği sonucu Lefke Bezini prestijli marka konumuna getirdi. Önümüzdeki hafta Lefke Bezi İstanbul Ticaret Üniversitesince Rusya’da ikinci kez sergilenecek ve ihracat olanaklarının artmasını sağlayacak.

Bilecik Valimiz Bilal Şentürk, Milletvekillerimiz Selim Yağcı ve Yaşar Tüzün’e Lefke bezinden gömlekleri yakında hediye edeceğiz. Romalılar döneminden günümüze miras kalan değerimiz Lefke Bezinde, artık üretim kapasitemizi ayda 600- 700 metre Lefke Bezi dokuma seviyesine çekiyoruz. Hedefimiz 2020 yılında ayda 1.000 metre Lefke Bezi dokuyup satmak. Bunu gerçekleştirmek için “1075 Osmaneli Kadın Girişimcileri Kooperatifini” kurduk. Artık Osmaneli de kadınlar için farklı bir istihdam ve ayrı bir gelir alanı sağlamış olacağız.

Bugün İŞKUR ile imzaladığımız Dokuma (Lefke Bezi üretimi) eğitim projemizde bizlere destek olan İŞKUR Müdürümüz Ayhan Tozan’a ve Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Osmaneli TYP projelerle yeni yatırımları bu dönemde daha büyük başarı ile gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz