DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK 15 TÜRK!

13

DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK 15 TÜRK!

Dünyada ilk kez Türkiye’de başlatılan. Değişim Uzmanlığı eğitim programı 4. mezunlarını verdi. Tüm dünya insanlarının sevgi, barış, kardeşlik bilinciyle değişmesini. insanlığın farkındalığının yükselmesini. Savaşların durdurulmasını; ekolojik dengelerin korunmasını amaçlayan. Programın mimarı Dünya Değişim Akademisi, önce bireye odaklanıyor. Hedef bireyin tümüyle değişmesi, sağlıklı olması, pozitifleşmesi ve tüm dünyayı etkilemesi. İlk olarak 2018’de başlatılan program İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Dünya Değişim Akademisi tarafından ortaklaşa yürütülüyor. Bu kapsamda 15 yeni Değişim Uzmanı daha sertifikalarını aldı. İstanbul’daki programa özellikle Ege bölgesinden katılımcı ve talepler olması dikkat çekti. Önümüzdeki dönemde İzmir’de Değişim Uzmanlığı programı açılacağı da berlirtildi.

Dünya Değişim Akademisi kurucuları şu açıklamaları yaptı. “Bireyin fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimi üzerine. 55 yıllık bilgi ve deneyim birikiminin sonucunda 60’ın üzerinde değişim programı oluşturuldu. Bunlar bireyi çok yönlü yapılandıran, özel etkili pratik ve teorik çalışmalardır. Yeni programlar da hazırlanacak. İnsanın ve toplumun olumlu bir şekilde gelişmesini ve ilerlemesini hedeflediğimiz ve adına Değişim Sanatı. Dediğimiz bu programları ilk olarak Türkiye’de yetiştirdiğimiz Değişim Uzmanları uygulamaya başladı. Türk Değişim Uzmanları yurt dışına açılacak, dünyayı değiştirecek olan insanlar Türkiye’den çıkacak.

Değişim Sanatı programları hem kişiler hem aileler hem şirketler için. Örnek verirsek, Affetme, Ebeveyn Olma, Aşk, Sağlıklı Cinsellik, Korkuları Aşma, Kıskançlıktan, Öfkeden, Nefretten Özgürleşme, Sezgili Olma, Tekamül, Anda Kalma, Farkındalık, Kendini Bilme, Liderlik, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Başarı, Özgüven, Cesaret, Güç, Sorumluluk, Özgürlük… bunlardan birkaçı. Türk Değişim Uzmanları önderliğinde bu programları tüm dünyada uygulamaya başlıyoruz. Yabancı uzmanlar da yetiştirmeye başladık. Değişim akımı Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya yayılacak,” dendi.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM)’den yapılan açıklama ise Dünya Değişim Akademisi ile ortaklaşa yürütülen Değişim Uzmanlığı programının önümüzdeki dönemde de başarıyla devam edeceği belirtildi

Değişim Uzmanı olmak isteyenler için açılacak en yakın kurs tarihi:

23-30 Eylül 2019

Daha fazla bilgi ve başvuru için iletişim: 0533 258 77 72 –info@dunyadegisimakademisi.com

Değişim Uzmanı olmak isteyen herkesin programa katılabileceğini, önümüzdeki aylarda yeni programların açılacağını belirten yetkililer, Değişim Sanatı ve Programları üzerine geniş bilgi verdi:

DEĞİŞİM SANATI NEDİR?

Her insan kendine has yetenekler hazinesi ile doğar. Fakat çok az insan bu hazineyi keşfeder ve hayata geçirir. Çoğunluk ise günümüzün yaşam dinamiği içinde bu hazineyi keşfedemediği ve hatta fakına bile varmadığı bir yaşam sürdürür.

Değişim Sanatı, insanın içindeki bu hazineyi keşfetmesi ve hayata geçirmesi için sunulan teorik ve pratik çalışmalar bütünüdür. Değişim bir yaratıcılık patlamasıdır.

Değişim tesadüfi olmamalı, bilinçli olmalıdır. Dünya Değişim Akademisi yıkıcı olan güçleri yapıcı güçlere dönüştürmektedir. Yaşamı yok eden her şey engellenmeli ve yaşamı var eden her şey desteklenmelidir. Değişim sayesinde yaşamı çirkinleştiren ve zayıflatan şeylerin yerine yaşamı güzelleştiren ve güçlendiren şeyler geçer.

İnsan, bu hayata yeni geldiğinde yani bebekken kendi öz doğasına en yakın haldedir. Fakat yaşamın dinamikleri çocuğun bu öznelliğini bozar; onu korkular, kaygılar, hırslar, beklentiler, hayal kırklıkları içine hapseden yargı ve inanç kalıpları ile doldurur.

DEĞİŞİM UZMANI KİMDİR?

Değişim Uzmanı uyguladığı pratik tekniklerle bireyin özdeki doğal kişiliği üzerine sonradan eklenmiş, dayatılmış, öğretilmiş inanç ve kalıpları aşmasını sağlar.

Değişim Uzmanları, bireylere kendi öz doğalarına dönüş yolunda Değişim Sanatı programları ile yol gösteren, ilham olan, motive eden profesyonellerdir.

Kişisel değişim programlarının temel dayanağı, kişinin uzaklaştığı orijinalliğine yani öznelliğine yeniden ulaşması için gerekli teorik ve pratik bilgi ile donanımı sağlamaktır. Bireyin kendi ile ilgili sorular sorması ve daha iyi bir hayat yolu araması kişisel değişim için bir başlangıçtır.

13 YORUMLAR

  1. Dünya Değişim Uzmanları ile ilgili yaptığınız haber çok güzel. Sitenizde yayınlanması konusunda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkürler…
    Bol bol paylaşılıyor. Herkesin haberdar olmasını sağlıyorsunuz.
    İyi çalışmalar…

  2. Çok güzel bir haber..Degisim Uzmanlığı yeni bir alan sanırım. Ilgiyle okudum ve çok etkilendim. Detaylı bir şekilde bilgi almak isterim.. Böyle bir habere yer verdiğiniz için de tebrik ederim…

  3. ‘Değişim çok önemli bir olgu.Bunun hayata geçirilmesi ve gerçek uzmanların yetişmış olması hem birey hem de toplum için çok fayda getireceği muhakkak…Böyle önemli bir konuda emek harcayan ve haber yapılmasında da çaba gösteren herkese de kalpten teşekkür ederim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz