EMPATİ VE FARKINDALIK’’ KONULU PANEL

0

EMPATİ VE FARKINDALIK KONULU PANEL

Bilecik Belediyesi tarafından toplumdaki, özel gereksinimli bireylerin yaşadığı sorunlar ile taleplerinin anlatıldığı. Empati ve Farkındalık konulu panel gerçekleştirildi.

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa. Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Başkan Yardımcıları Melek Mızrak Subaşı, Özgür Algın, Recep Gırça. Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, Bilecik spor Başkanı Aydın Avcı, PTT Başmüdür Serhat Bozkurt, belediye birim amirleri, kurum daire müdürleri, İl protokolünden temsilciler, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bilecik Belediyesi olarak engelsiz bir şehir oluşturulması için gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında bilgi veren. Belediye Başkanı Semih Şahin, ‘’Empati ve Farkındalık’’ konulu panelde görme engelli bireylerimizin yaşadığı sorunlar ve isteklerini bir kez daha dinleme fırsatı bulduk. Panelde, eksiklerimizi belirleyip; fikir alış verişinde bulunduk. Tüm özel gereksinimli bireylerimiz için şehir yaşamını kolaylaştırma adına verdikleri fikirler için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm katmanlarıyla yaşanabilir bir şehir oluşturmak adına çalışıyor, mutlu ve güvenli bir şehir oluşturma gayretimizi bir kez daha yineliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen panelde konuşan Birim Müdürü Özlem Erdoğan, gerçekleştirilen programın amacı ve faydaları hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Semih Şahin’in yakın ilgisi ve takibi ile Bilecik’te özel gereksinimli bireylere yönelik güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, birim tarafından şu ana kadar gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verirken, katkıları dolayısıyla Başkan Şahin’e teşekkür etti.

Panelde ayrıca Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Görevlisi İsmail Özden, görme engellilerin toplumda yaşadıkları sorunlar ile görme engellilere nasıl davranılması gerektiği konularında bilgiler aktardı.

Panel sonunda katılımcılara, görme engellilerin yaşamında kullandıkları araçların tanıtıldığı sergi gezildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz