Bilecik Devlet Hastanesinin bulunduğu kavşakta gün geçmiyor ki yeni bir kaza yaşanmasın.

Bugün meydana gelen trafik kazasında yaralanan ya da hayatını kaybeden olmadı ama yarın olmayacak anlamına gelmiyor.

Bugün hastane kavşağında yaşanan otomobil ile elektrikli bisikletin karıştığı kazada neyse ki yaralanan olmadı. Bilecik Devlet Hastanesi kavşağında il nüfusunun düşük olmasına karşın Hindistan’daki kavşakları aratmayacak şekilde yoğun bir trafik ve en çok trafik kazası meydana gelen noktalarından biri olarak ileri ki tarihlerde nüfusun artması durumunda ne hale gelecek şimdiden merak konusu oluyor.

Bilecik’te en çok trafik  kazası yaşanan bu kavşakla ilgili herhangi bir çalışma var mı? Hastane kavşağına sinyalizasyon çalışması yapılabilir mi? Hastane kavşağında yaşanan trafik kazalarına yönelik konunun yetkilileri bu kavşağa çözüm üretilmesi adına görüşmeler gerçekleştiriyor mu?
Hastane kavşağının hemen ilerisinde eski Otobüs Terminaline dönüşün yer aldığı bir kavşak daha ve onun da ilerisinde yaya geçidi bulunuyor. Bilindiği üzere trafikte öncelik yayanın başlığı altında bir kampanya başlatılmıştı. Fakat öncelik konusunda pek bir değişiklik olmuş gibi görünmüyor. İl merkezine doğru gelen araçların sadece bir kısmı yayalara öncelik veriyor.

Bilecik şehir merkezinde bir çok noktada yer alan sinyalizasyon sisteminin bu noktalara yapılmamasının başka sebepleri mi bulunuyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz