HER YAĞMURDA AYNISINI YAŞIYORLAR

0

Bugün akşam saatlerinde etkili olan gökgürültülü sağanak yağış Bilecik ve İlçelerinde etkili oldu.

Şehrin sokakları adeta dereye döndü, mazgallar ve kanalizasyonlar yağış nedeniyle doldu ve taştı. Bazı işyerlerini özellikle Atatürk Bulvarı üzerindeki Belediye Dükkanları olarak bilinen bölgedeki iş yerlerini ve yolun sol şeridini de su bastı.

Araçlarının içerisinden çıkmak isteyen vatandaşlar kuvvetli yağış nedeniyle çıkamadı. Yağmura dışarıda yakalanan vatandaşlar en yakındaki işyerine sığındı. 1. Nizamiye önünde ve Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi bölgesindeki yolda biriken su seviyesi nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Tepebaşında ise bir süre ulaşım tamamen durdu. Bazı araçlar yolda kaldı. Küçük Sanayi Sitesi de yağıştan etkilenen yerlerden oldu.

Belediyeye ait bir kepçenin maddi hasarlı kazaya karıştığı öğrenilirken, belediye ekipleri kuvvetli yağış nedeniyle olumsuzluk yaşanan yerlere müdahale etmeye başladı. Şehrin bazı noktalarında yapay şelaleler oluştu.

Trafik ekipleri durma noktasına gelen trafiğe müdahale ederek özellikle Atatürk Bulvarı üzerinde bir süre tek şeritten sağlanan ulaşımın su seviyesinin düşmesi ile birlikte yeniden açılmasını sağladı. Yağış nedeniyle yola sürüklenen çöp konteynerlerini trafik ekipleri yerine çekmeye çalıştı.

Tarlabaşı Sokak’ta akli dengesi yerinde olmayan bir kadına ait evi su bastı. Yoğunluk nedeniyle itfaiye ekiplerinin gecikeceğini öğrenen Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri akli dengesi yerinde olmayan kadını alarak polis merkezine götürdü.

Gökgürültüsü nedeniyle bankalara ait ATM’ler alarm vermeye başladı. Su basan işyerlerini vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışyor.

Yağmur nedeniyle yaşanan olumsuzluklarla karşı ekiplerin mücadele çalışmaları sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz