HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR

0

HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR

Bilecik’te iş başındaki 3 kişilik hırsızlık çetesi, motosiklet hırsızlığı yaptıkları esnada güvenlik kameralarına yakalandı.

Alınan habere göre, Gazipaşa Mahallesi Hamam Sokağa iki ayrı motosikletle gelen ve önce sokak çevresini kontrol eden şüpheliler. Güvenlik kameralarının kendilerini anbean kaydettiğinden habersiz, sokak etrafında bir kaç tur attıktan sonra önce bakkalın önündeki motosikleti gözlerine kestirdiler.

Daha sonra bakkalın motosikletinden vazgeçen 3 şüpheliden biri sokağın ilerisinde 10 bin lira değerinde olan siyah motorun gözüne kestirdi ve üzerine çıkarak, hareket etmeye çalıştığı esnada, direksiyon kilidinin devrede olduğunu fark edince, ayağıyla direksiyonu zorlayıp kilidini kırdı. Tam bu esnada sokaktan gelen otomobil sesini duyan şüpheliler, hızla olay yerinden uzaklaştı.

Daha sonra motosikletin parklı olduğu yere tekrar gelen şüphelilerden ikisi gözetleme yaparken, sarı saçlı olan diğer şüpheli saniyeler içinde motorun kilidini kırmak suretiyle yaklaşık 1 dakika gibi kısa bir sürede alıp kayıplara karıştı.

Şüpheliler olay yerinden uzaklaşırken arkalarında güvenlik kamarası görüntülerini bıraktı. O anlar güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi.

Çalınan motosikletin sahibi Umut Gezer, son zamanlarda çok fazla motosiklet hırsızlığı olduğunun altını çizerek, kısa zamanda motosikletine kavuşmak istedi ve yetkililerden motosikletinin bulunması için yardım talep etti.

Olay yeri ekiplerinin gerekli incelemeleri yaptığı tahkikat devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz