İHBAR TÜNELDE KAZA YARALILAR VAR DİYE GELDİ

0

İHBAR TÜNELDE KAZA YARALILAR VAR DİYE GELDİ İŞİN ASLI TATBİKAT ÇIKTI

Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, işbirliğinde Bilecik AFAD, 112 Acil Servis, Emniyet Müdürlüğü ile jandarma ekipleri birlikte. İstanbul-Eskişehir kara yolu üzerinde bulunan ve Bilecik ili sınırları içinde kalan 2,5 kilometre uzunluğundaki Osmangazi Tüneli’nde tatbikat ve eğitim çalışması yapıldı.

Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkan Vekili Semih Tuzak, Başkan Yardımcısı Özgür Algın, ilgili kurum amirleri. Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, AFAD, 112 Acil Servis çalışanları, Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile jandarma ekiplerinin katıldığı tatbikat gerçeği aratmadı.

Komuta merkezinden 112 Acil Servis aranarak Osmangazi Tünel’inde bir kazanın olduğu haberi ile başlayan tatbikata jandarma, itfaiye, AFAD ekipleri müdahale etti.

Yapılan tatbikat hakkında bilgi veren Bilecik Valisi Bilal Şentürk. “Tatbikat başladığında ambulanslarımız, AFAD ekiplerimiz, itfaiyeler, kara yolları ekipleri olay yerine gelmesiyle trafik ekiplerimizin müdahalesiyle. Bilecik-Eskişehir kara yolu trafiğe yolu kesilerek. Yaklaşık yarım saat içerisinde bütün yaralılar çıkarılmış olup kaza yapan araç tünel içinde uzaklaştırılmış ve yol tekrar trafiğe açılmıştır. Biz gerçek tam zamanlı bir tatbikat yaparak olası kazalarda ekiplerin zamanında müdahale edebilmesi, mal ve can kaybını minimum seviyeye indirebilmek adına tüm kurumlarımızın imkan ve kabiliyetini yerinde ölçmek görmek üzere böyle bir tatbikat yaptık.’’ İfadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz