Kazanın adresi oldu

Eskişehir Yolunda Zincirleme Kazalar Kamera Kaydı. Dün etkisi arttıran kar yağışı ve soğuk ile birlikte Bilecik-Bozüyük-Eskişehir karayolu da dahil olmak üzere. Bir çok noktada zincirleme kazalar meydana geldi.

Dün hem sürücüler hemde görevli ekipler için zor bir gün oldu. Sürücüler sosyal medya hesaplarından uyarı niteliğinde paylaşımlar yaptı. Yolda kar lastiği olmasına karşın yeterli tutunmayı sağlayamayan araçlar yol kenarına çekerek beklemeye başladı.

Yoğun kar yağışı ve buzlanma yüksek olduğu noktalarda yolda tutunamayan araçlar takip mesafesini de kısa tutunca kazalar kaçınılmaz oldu.

Rüzgar alan bölümlerinde sıcaklığın da düşmesiyle birlikte adeta buz pistine dönen yollarda bir çok kaza meydana geldi.

İl, ilçe ve belde belediyeleri, il özel idaresi ve  karayolları ekipleri yollarda gece gündüz demeden aralıksız tuzlama ve yollara mıcır atarak çalışmalarını sürdürdü.

Şu anda Eskişehir’den dönüş yapacak olan Erdoğan Kanat ile yaptığımız görüşmede edindiğimiz bilgilere göre, şu anda yolun açık olduğu ancak eriyen kar sularının bu kez yolda tehlike oluşturabileceği öğrenildi.

Akşam saatlerinde güneşin kaybolması ve havanın soğumasıyla birlikte eriyen kar suları buzlanmaya sebep olabileceği için sürücülerin düşük hızlarda takip mesafesini arttırarak dikkatli ve tedbirli seyretmesi öneriliyor.

Bilecik-Bozüyük ve Bozüyük-Eskişehir karayolunda çeşitli noktalarda meydana gelen kazalar vatandaşların kamerasına yansıdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz