Marketten Aldığı Ürünün İçinden Çıkan Görüntü Şok Etti

0

Bilecik’te bir vatandaşın marketten aldığı ürünün içinden çıkanlar şok etti.

Alınan bilgi ve iddialara göre, Bilecik’te ikamet eden M.D. adlı vatandaş. bir marketten 3 gün önce içecek satın aldı. Eve döndüğünde ürünü içmek için açıp tadına baktıklarında tadında bir tuhaflık olduğunu hisseden vatandaş. İçeceğin kutusunu keserek içine baktığında içinde tuhaf, küf benzeri tortular bulunduğunu fark etti.

Çocuklarında sıklıkla tükettiği bu gibi içeceklerin daha iyi kontrol edilmesi gerektiğini belirten M.D. Bozulmuş olduğu gözlemlenen ürünün hava almış olabileceği veya uygun saklama koşullarında saklanamamış olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurduklarını. Bu nedenle marka ve satış yapan market ismi vermeyi düşünmediklerini kaydetti.

Bu tip bozulmuş ürünlerin çocuklar da dahil tüm insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği hatta zehirlenmeye bile sebebiyet verebileceğini kaydeden vatandaş, üretim yapan firmadan satış yapan markete kadar, üretim sürecinden, sevkıyata ve marketteki raflarda ürünün yerini alana kadar ki süreçte ne gibi evrelerden geçtiğini kendilerinin bilemeyeceklerini söyledi.

Daha önce bir çok kez internet üzerinde benzer görüntüler görüp inanmadığını ama bu kez kendi başına geldiğini belirten M.D, bu gibi durumlar yaşanmaması için firmaların üretim sürecinden satışa kadar insan sağlığını tehlikeye düşürmemek adına daha duyarlı olmaları gerektiğini, daha sıkı denetimler olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Üretim tarihi (Ü.T) 13.11.2019 olan içeceğin Tavsiye Edilen Tüketim Tarihinin ise 13.11.2020 olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz