Nedir Bu Piknik Masalarının Çektiği

0

Nedir Bu Piknik Masalarının Çektiği

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Bozcaarmut köyü yakınlarındaki. El değmemiş doğası, olta balıkçılığı için uygunluğu, gölü çevreleyen çam ağaçlarının sularla vuslatı, havası, sessizliği ve olağanüstü güzelliğiyle. Ziyaretçilerin vazgeçemedikleri bir doğa harikası olan Bozca armut Göletini ziyaret eden vatandaşların gölet içerisinde gördükleri manzara hiç iç açıcı değildi.

Bozca armut Göleti, Türkiye Kültür Portalı internet sitesinde Bilecik’te gezilecek yerler arasında yer alıyor.

Alınan bilgilere göre, Bozca armut göletini ziyarete gelen vatandaşların oturmaları için çeşitli noktalara konumlandırılan. Piknik masalarından 4’ünün, göletin içerisine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce atıldığı fark edildi.

Göleti ziyaret eden vatandaşlar, bu çirkin manzarayı çekmiş oldukları fotoğraflarla kayıt altına alırken. Bu uygunsuz davranışı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin, paraları her vatandaşın cebinden çıkan. Devlet malı statüsündeki piknik masalarını göletin içerisine atarak neyi amaçladıklarını sordular.

Kullanılamaz halde dahi olsa piknik masalarının göletin içine atılmasını gerektirecek hiç bir mantıklı sebep bulunmuyor.

4 piknik masasını gölet içerisine atan kişi yada kişiler, hem kamu malına zarar vermiş oldu, hemde bir çok güzelliği içinde barındıran Bozcaarmut Göletini bu çirkin görüntü ile kirletmiş oldu.

Manzarası ile bir çok yerli yabancı ziyaretçinin dikkatini çeken ve çok sayıda vatandaş tarafından ziyaret edilen Bozcaarmut Göletindeki bu çirkin manzara hem bölgede yaşayan vatandaşları hemde dışarıdan gelen ziyaretçileri üzdü.

Vatandaşlar, bu tip davranışların Pazaryeri’ne, Bozcaarmut Göletinin doğasına zarar verdiğini belirterek, gelecek nesillere de yaşanabilir bir çevre bırakmak için, insanların sorumluluklarını bilerek, üzerine düşen görevi yerine getirmeleri gerektiğini belirttiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz