Orman Çalışanlarına Saldıran Kişiler Tutuklandı

0

Orman Çalışanlarına Saldıran Kişiler Tutuklandı.

Bilecik’te orman alanlarımızı korumak ve geliştirmek amacı ile mesai mefhumu gözetmeksizin. Zor şartlar altında büyük fedakarlıklarla ve 7 gün/24 saat esası ile görev yapan. Gölpazarı Orman Şefliği ülke olarak Covid-19 ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde. Bile çalışmalarını aksatmadan, ülke ve millet sevdası ile yürütmeye devam etmektedir.

Darp İddiası buna rağmen Gölpazarı İşletme Şefi İsmail Elbir, Orman Muhafaza Memurları Bayram Kule, Mehmet Çakır arazide yapılan üretim çalışmalarını kontrolü sırasında. Ölçümü yapılmamış resmi damga ile damgalanmamış odunları kamyonda yüklü görmeleri üzerine. Kamyonun boşaltılması istediler nakliye işlemini yapan. 3 şahıs kamyonu boşaltmak yerine Ormancılara saldırdı. Saldırıya uğrayan ormancılar çeşitli yerlerinden yararlanırlarken. Jandarma saldırıya karışan 3 kişiyi yakalayarak göz altına aldı. Adliyeye Çıkarılan saldırganlardan 2 kişi tutuklanırken 1 kişi Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bilecik Gölpazarı Orman İşletme şefliğinde Çalışanlara Yapılan Saldırıyı. Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) yapılan saldırıları kınadıklarını.

Saldırganların gerekli cezayı almaları için konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.

Ancak, halk sağlığını korumak, gıda güvenliği sağlamak, ormanlarımızı ve tabiatı korumak amacı ile mesai mefhumu gözetmeksizin, cansiparane görev yapan Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanlarımız da sahada yapmış oldukları görevler nedeni ile tıpkı sağlık çalışanları gibi sık sık sözlü veya fiziksel şiddete maruz kalmakta, yaralanan ve yaşamını yitiren arkadaşlarımız olmaktadır. Mesai arkadaşlarımıza karşı neredeyse her gün yaşanan bu şiddet olaylarının sayısı her geçen gün artmakta ancak, resmi makamlarca yeterince hukuki ve idari tedbir alınmamaktadır. Tarım-Orman çalışanlarının yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak; olayda yaralanan mesai arkadaşlarımıza acil şifalar diliyor, tüm teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Hizmetleri Temel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile sağlık çalışanlarının tamamına yönelik (Kamu çalışanı, özel sektör çalışanı, doktor, hemşire, şoför, hasta kabul memuru vb. hiçbir sınıf ve unvan ayrımı gözetmeksizin) uygulanan şiddeti önlemek amacı ile ceza oranları artırılmış Ayrıca, mesai mefhumu gözetmeksizin, cansiparane görev yapan ve sahada yapmış oldukları görevler nedeni sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalan Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanlarımıza özgü, unvan veya sınıf ayrımı olmaksızın tüm çalışanlarımızı kapsayacak bir yasa teklifinin Bakanlığımız tarafından hazırlanmasını ve TBMM Başkanlığına sunularak bir an evvel yasalaşmasının sağlanmasına yönelik haklı talebimizi bir kez daha dile getiriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz