Ormanı Yakan Kişiyi Vatandaş Yakaladı

0

Ormanı Yakan Kişiyi Vatandaş Yakaladı.

Bilecik Gülümbe rampalarında Örnek Mermer Fabrikasının bulunduğu makilik alandan yükselen alevleri yoldan geçerken fark eden vatandaşlar hemen itfaiye ekiplerine olayı bildirdi. Yangını Gören Vatandaşlar Arabalarını yolun Sağına Çekerek çevrede Şüpheli Şahıs Aradılar. Mavi gömlekli bir şahsın Olay yerinden Hızla Uzaklaştığını Görünce peşine düşen vatandaşla. Bilecik’te görevli mesaisi biten polis memuru ormanlık alana kaçan şahsın peşine düştü. Orman içinde Yakalanan şahsın üzerinde tiner şişesi olduğunu fark eden polis memuru yakaladığı şahsı olay yerine ilk gelen Trafik Ekiplerine teslim etti.

Kısa sürede yangının çıktığı bölgeye ulaşan. Bilecik Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler, Vezirhan ve Bayırköy Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede bulunduğu yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangının çıktığı bölgeden geçen Mehmet Yıldırım adlı vatandaş, Vezirhan istikametinden Bilecik istikametine seyir halindeyken yangını gördüklerini, vatandaşların da yangını görüp, kendilerinden önce durduklarını belirterek, yoldan gelirken şüpheli bir şahısın yoldan yürüyerek Vezirhan istikametine doğru yürüdüğünü ve durumu gelen polis arkadaşa bildiklerini ve polisle beraber vatandaşın şahsı yakaladıktan sonra yere yatırdıklarında üzerinden bir tiner şişesinin çıktığını kaydetti.

Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınan ve soğutma çalışmaları ile tamamen söndürüldü.

Yangının çıkış nedeni ve şüpheli şahıs sorgulanmak üzere jandarmaya teslim edilen Şahıs hakkında ekipler soruşturma başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz