PAZARYERİ’NDE KURTULUŞ COŞKUYLA KUTLANDI

0

PAZARYERİ’NDE KURTULUŞ COŞKUYLA KUTLANDI.

Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu Pazaryeri ilçesinin 5 Eylül düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törenlere katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye’nin ortaklaşa organize ettiği Kurtuluş Kutlamaları. Kaymakam Oray Güven ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Başkan Tekin yaptığı konuşmada; 5 Eylül 1922 tarihinin vatan sevdalılarının yazdığı bir tarih, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen bir kurtuluş mücadelesi olduğunu söyledi. Programda ilk olarak Pazaryeri Avcılar ve Atıcılar Kulübünün canlandırdığı düşman elinden genç bir kızı kurtarma ve bu kızın elindeki Türk Bayrağı’nı ilçe Kaymakamına teslim etmesi Kaymakam Güven’in bayrağı öperek teslim alması sahnelendi. İnegöl Mehter takımının yaptığı gösterinin ardından Türki Cumhuriyetlerinden gelen halk dansları topluluklarının bir birinden güzel dansları ilgi ile izlendi. Tören sonunda tüm katılanlara Pazaryeri Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı.

Törene, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Jandarma Bölük Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri İnal Kılıçoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bozüyük Gaziler Derneği ve Gaziler, Bozüyük Engelliler Derneği, Pazaryerililer Dernek Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz