PEDAL ÇEVİREN ÖĞRETMENLER BİLECİK’E ULAŞTI

0

15 Temmuz Şehitleri İçin Konya’dan İstanbul’a Pedal Çeviren Öğretmenler Bilecik’e Ulaştı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında. Konya’dan başlayıp İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde sona erecek olan “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa” bisiklet turunun sekizinci günündeki durağı Bilecik oldu.

Selçuklu Hoca cihan Hüseyin Yıldız İlkokulu Öğretmenleri Alper Can, Hakan Arıkan ile Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulu Öğretmeni Selim Ecevit Şen ve emekli kamu görevlisi Ali Özer, Bilecik Şehitliği ve Taşçılar Köyünde şehit ailesi ziyaretinden sonra Şeyh Edebali ve Söğüt Ertuğrulgazi Türbelerini ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret eden öğretmenler. Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’le bir süre sohbet ederek güzergah hakkında bilgi verdiler. Bu anlamlı etkinlik kapsamında ilimizi ziyaret eden aktivist öğretmenlere teşekkür eden Çelik, bu turun sağ salim tamamlanması temennisinde bulunarak hayırlı yolculuklar diledi.

Selçuklu Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu Öğretmeni Alper Can, “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa” adını verdikleri bisiklet turunun bu yıl ikincisini düzenlediklerini belirterek, ‘’Biz öğretmenler, sınıflarımızda çocuklarımıza eğitim vermeye çalışıyoruz. Bu sefer mesajımızı pedal çevirerek vermek istedik. İnşallah bu pedallar demokrasi ve milli birlik için dönüyor. Bu şekilde mesajlarımızı vermeye devam edeceğiz. Bizler de bisikletle mesajımızı vermek için yollara düştük. 1100 kilometrelik yolun sonunda turumuz 15 Temmuz’da İstanbul’da Şehitler Köprüsü’nde sona erecek.’’ diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz