POLİSİN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

0

Beyin ölümü gerçekleşen polis memuru. Destek ünitesine bağlı bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Bilecik’in Bozüyük İlçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli. Ve Bozüyük Devlet Hastanesinde görevli polis memuru Zekai Kayhan’ın beynine giden pıhtı sonucu beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Bozüyük Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun ilk güvenlik personeli Sümeyye Kayhan’ın eşi polis memuru Zekai Kayhan’ın beynine pıhtı atmaya bağlı olarak oluşan ödem neticesinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hastanesinde beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi. Beyin ölümü gerçekleşen polis memurunun yaşamını solunum makinesi desteğiyle sürdürdüğü öğrenilirken, yakınlarına üzücü haber verildi. Polis memurunun sevenleri büyük üzüntüye boğuldu. 

Beyin ölümü gerçekleşmiş hastaların hayata dönme şansı yok denecek kadar az olmasına karşın, İngiltere’de yaşanan bir olayda, geçirdiği trafik kazasının ardından komaya giren 22 yaşındaki Sam Hemming, 19 gün sonra doktorların fişinin çekilmesine karar verdiği anda ayak parmağını kıpırdatarak hayata tutunmuştu.

Hemming’in, nefes borusuna günler sonra delik açılarak, nefes alabilmesini sağlamak amacıyla plastik kanül yerleştirilmiş ve yaşam destek makinesi kapatıldığında kendi başına nefes alabilmişti. Hemming, sekiz hafta sonra evine dönebilecek kadar iyi duruma gelmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz