SAĞANAK YAĞIŞ SELE NEDEN OLDU

0

Bilecik’in Gölpazarı, İnhisar İlçelerinde ve Tozman Köyünü sağanak yağış sele dönerken fırtına ağaç dallarını devirdi.

Çınar ağaçları zarar gördü

Alınan habere göre, dün gece saatlerinde başlayan, sabaha kadar etkisini devam ettiren sağanak yağış ve şiddetli fırtına. Nedeniyle Gölpazarı’nın semboli haline gelen tarihi çınar ağaçları zarar gördü.

Şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle Tarihi Taşhan’ın yanında Çınaraltı Kahvesi’ni ve Çınar Taksi’yi gölgesinde barındıran yüzyılı aşkın ağaçların dalları, fırtınanın etkisiyle binaların çatılarına düştü ve ana yolu da ulaşıma kapattı.

Gece saatlerinde Gölpazarı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerince müdahalede bulunuldu ve yolun trafiğe açılmasının ardından da temizlik yapıldı.

Güvercinler dalların altında kaldı

Yere düşen dalların altında kalarak yaralanan güvercinler, Gölpazarı Belediyesi zabıta ekiplerince toplanarak, müdahale için veteriner hekime götürüldü.

Hekim tarafından tedavileri yapılan yaralı hayvanların, doğal ortamlarına dönebilecek duruma gelene kadar yine ekiplerin gözetiminde kalacağı belirtildi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, önemli derecede bir mal kaybının da olmadığı bildirildi.

Daha Önce Yine Haziran Ayında Yaşanmıştı

Daha önce 2015 yılı Haziran ayının başında sel’in vurduğu Tozman Köyü de yine kuvvetli yağıştan büyük ölçüde etkilendi.

Vali Bilal Şentürk, 2015 yılında İnhisar ilçesine bağlı Tozman köyünde meydana gelen sel nedeniyle yapılan dere ıslah çalışmalarını Şubat ayında yerinde inceleyerek, köy muhtarı ve köylülerden bilgi almıştı.

Dün etkili olan kuvvetli yağış Tozman Köyünde yine sel baskınına ve beraberinde maddi hasara yol açtı.

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Gölpazarı ilçesinde ve Bilecik’in diğer noktalarında meydana gelen yoğun yağış ve fırtına sonucu zarar gören vatandaşlara geçmiş dileklerinde bulunarak, devlet ve hükumet olarak zarara uğrayan tüm vatandaşların yanında olduklarını vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz