SAHTE RAPOR BAŞLARINI YAKTI

0

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Bilecik merkezli yapılan operasyonda. Sahte – usulsüz sağlık kurulu raporu alan ve bunların iş takibini yapan toplam 28 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştı. Bugün Adliyeye sevk edilen 7 kişiden 2’si serbest bırakılırken 5’i tutuklandı.

Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Bilecik Merkezli yapılan operasyonda; Devletimizin, sürekli hastalığı bulunan ve özürlü insanlara sunduğu İmkânlardan, hasta olmaksızın, haksız yere yararlanmak isteyen şahısların bulunduğu, gerçek hastalara ait tetkik sonuçlarının değiştirilmesi suretiyle (isim ve protokol numarası vb. bilgiler) ya da sahte tahlil, yine özel hastanelerden usulsüzce alınan tahlil ve tetkikler hazırlayarak usulsüz olarak sağlık kurulu raporları alan şahıslar ile bu şahısların usulsüz sağlık kurulu raporu almalarını sağlayan kişilere yönelik “Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık- Resmi Belgede Sahtecilik” suçu kapsamında yürütülen soruşturmada Bilecik Merkezi, Bozüyük ve Pazaryeri ilçeleri ile Eskişehir ve İnegöl /Bursa illerinde gerçekleştirilen ENGEL-11 isimli eş zamanlı operasyonda sahte – usulsüz sağlık kurulu raporu alan ve bunların iş takibini yapan toplam 28 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 28 kişiden 21’i ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ardından bugün Bilecik Adliyesine çıkarılan A.F.T. , S.Y. , M.D. , L.K. , M.Y. , M.K. ve S.Ö. adlı 7 kişiden M.Y. ve S.Ö savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ardından mahkemeye çıkarılan A.F.T. , S.Y. , M.D. , L.K. , M.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz