TÜRKİYE IMF YE ASLA MUHTAÇ OLMAYACAK

0

HAK-İŞ 14′ üncü Olağan, Genel Kurulu başladı.

Çok sayıda katılımın olduğu 14″ üncü Olağan Genel Kurulunda Hak- İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ” Emeklilikte Yaşa Takılanlar için, çözüm üretilmelidir dedi.

HAK-İŞ Genel Kurulu Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan katılımı ile başladı. Genel kurula; Aile, Çalışma, ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve yardımcısı, Ahmet Erdem katıldı. Diğer yandan KKTC Kamu Gorevlileri Sendikasi Genel Başkanı Metin Atan ve çok sayıda Sendika Temsilcileri, Belediye Başkanları, Siyasiler, İşveren Temsilcileri, Akademisyenler, Genel Müdürler ve Basının Güzide Temsilcileri katıldı….Ve çok önemli gelişmeler kaydedildi…KKTC KAMU- SEN Genel Başkanı Metin Atan’a HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından, HAK-İŞ Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği aday gösterildi. KKTC İçin oldukça önemli olan bu gelişme gurur verici…

Toplantıda Cumhurbaşkanı bir konuşma gerçekleştirdi…Gündemi değerlendirdi.

EYT ÇALIŞMA HAYATININ EN BÜYÜK SORUNU

Arslan İMF politikalarının ortaya çıkardığı Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu bugün çalışma hayatının önemli sorunlarından birini oluşturmaktadır. Hak-İş olarak, prim ödeme gün sayısını doldurmuş, ancak yaş nedeniyle emekli olmayanlardan, özellikle işten çıkarılan çalışma gücünü kaybetmiş, yada sektörde iş bulamayanlar için çözüm üretilmesi gerektiğine inanıyoruz”. İfadesini kullandı.

TÜRKİYE IMF YE ASLA MUHTAÇ OLMAYACAK

Son günlerde Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunlar üzerine dikkat çeken Arslan, ” Türkiye üzerine büyük oyunlar oynanıyor” ifadelerini sözlerine ekledi.

Arslan ” Bu oyunları Türkiye’ yi yeniden IMF kapılarına götürme çabası olarak görüyoruz. IMF’ nin yeniden Türkiye’ ye gelmesini asla kabul etmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin İMF ile çalışma konusundaki kararlılığını buradan bir kez daha tebrik ettiğini Ve desteklediklerini ifade etti. Yarınki Başkanlık seçimi için bizlerde başarı diliyoruz”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz