Yangın İhbarı Yapıldı İşin Aslı Başka Çıktı

0

Yangın İhbarı Yapıldı İşin Aslı Başka Çıktı.

Bilecik’te yangın ihbarı üzerine ekipler sevk edildi.

Alınan habere göre, Bilecik Defterdarlığı yakındaki bir binadan dumanlar yükseldiğini gören vatandaşlar 112 Acil’e yangın ihbarında bulundu.

Haber verilmesi üzerine adrese polis ve Bilecik Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Nuray Arık adlı vatandaş yangın ihbarı yapılan binanın en alt katında iki bayan olarak ikamet ettiğini ve ikamet ettikleri dairenin. Hemen yanındaki boş alana atılan koltuk ve çöp gibi malzemelerden dolayı evlerinde rutubet oluştuğunu bu nedenle mağdur olduklarını belirterek. Daha önce bir çok kez yetkililere bildirmelerine rağmen kimsenin yardımcı olmadığını  ve sonuç alamadıklarını kaydetti.

Yetkililerden sonuç alamayınca kadın başlarına koltukları kaldıramayacakları için temizlik amacıyla tüm tedbirleri alarak, binanın yanındaki boş alana kimliği belirsiz kişilerce atılan koltuk ve çöpleri yakmaya karar verdiklerini anlatan Arık, kendi sorunlarına böyle bir çözüm geliştirdiklerini ve dumanları gören kişilerin de haliyle yangın olabileceği ihtimali üzerine ihbarda bulunmuş olabileceklerini bildirdi.

Nuray Arık, binanın yanındaki toprakların ve taşların oturdukları dairenin duvarına yığıldığını dairenin içeri doğru göçtüğünü, yağmurda suların bu bölümden aktığını ve dairenin rutubet yaptığını hatta su aldığını ifade ederek, sorunla ilgili kime gideceklerini bilmediklerini ve daire sahibi oldukları için kendi başlarına çözüm arayışında olduklarını dile getirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz