Yaşanyan Şehir Müzesi Tarihe Işık Tutuyor

0

Yaşanyan Şehir Müzesi Tarihe Işık Tutuyor.

TARİHİ ROMANLARLA TARİHİN VE EDEBİYATIN İZİNDE’’ PROGRAMI KAPSAMINDA BİLECİK GEZİSİ

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi işbirliğinde hazırlanan. Atölye çalışması kapsamında lise öğrencileri, Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi aldı.

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi ziyareti ile başlayan öğrenciler daha sonra programları kapsamında. Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Program kapsamında Bilecik ile birlikte Ankara, Bursa, Eskişehir ve İstanbul’dan da lise öğrencileri, Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, gerçekleştirilen program kapsamında öğrenciler ile bir araya geldi.

Yaşayan Şehir Müzesi Koordinatörü Arkeolog Mesut Ünver, öğrencilere Bilecik geçmiş ve yakın tarihi yanı sıra Cumhuriyet Odası ve diğer alanlar hakkında bilgiler verdi.

Bilecik Belediyesi olarak eğitime ve gençlere yönelik birçok çalışmada yer aldıklarını hatırlatan Başkan Subaşı, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrenciler ve öğretmenler de gerçekleştirilen programdan duydukları memnuniyeti belirterek, programda emeği geçen Bilecik Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz